Malaga – lankytinos vietos

Malaga yra įsikūrusi labai įspūdingame regione, kuriame galite rasti ne tik puikius paplūdymius ramiam poilsiui, bet ir puikias apylinkes, kuriuose su pasimėgavimu galėsite vaikščioti, domėtis bei žavėtis vaizdais. Tad šiame įraše aptarsime ir atsakysime į dažną klausimą: „ką pamatyti Malagoje“ bei supažindinsime su Malaga lankytinos vietos joje bei netoli jos.

Ką pamatyti Malagoje?

Iš kart atsakant į klausimą pasufleruosime, kad pačioje Malagos širdyje verta aplankyti Picasso muziejų, pasivaikščioti po senamiestį su jo labirintiškomis gatvėmis, aplankyti Malagos katedrą ir apžiūrėti tvirtovę Alcazaba.

Malagos katedra

XVI amžiaus Malagos katedra išties įspūdingas statinys, kurį statė net 200 metų. Įėjimas į ją yra mokamas, bilietas gali būti su pakilimu ant stogo arba be jo. Jei pirksite bilietus su pakilimu ant stogo, tuomet nurodytu laiku reikės ateiti į katedros sodelį, kur susirinkusiuosius palydės siaurais, besisukančiais laipteliais pakilti į patį viršų iš kurio atsiveria Malagos miesto ir apylinkių vaizdas.

Prieš apsilankydami Malagos katedroje pasidomėkite iš anksto kokios yra lankymo valandos, taip pat jei neplanuojate pakilimo ant stogo, tuomet gal Jums bus tinkamas ir nemokamas katedros lankymo laikas.

Alcazaba

Alcazaba tai maurų stiliaus viduramžių tvirtovė ant kalvos, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vaikštant ir grožintis istoriniu paveldu bei atsiverenčiais vaizdais galima nuskenuoti QR kodą bei pasiklausyti aprašytos istorijos, todėl verta turėti po ranka ausines savo telefonui.

Gibralfaro pilies griuvėsiai

Tai XIV a. maurų pilies griuvėsiai ir tvirtovė ant Gibralfaro kalno su sienomis, ant kurių galima vaikščioti. Tai ne tik prisilietimas prie išlikusios istorijos bet ir atgaiva akims besigrožint nuostabia miesto panorama.

Pablo Picasso muziejus

Kas žavisi Picasso darbais, privalo apsilankyti šiame muziejuje. Muziejus yra nedidelis, tačiau unikalus ir įsikūręs jo vaikystės namuose.

Calle Marqués de Larios

Centrinė pėščiųjų gatvė Malagoje, kurioje vyksta įvairūs miesto renginiai. Joje rasite daug parduotuvių bei kalėdiniu laikotarpiu ji būna nuostabiai papuošta.

Malagos paplūdimys

Labai populiarus palpūdimys miesto centre. Jame yra ir dušai, viešieji tualetai, bei vaikų žaidimo aikštelės. Galima išsinuomoti gultus su skėčiais.

Malaga lankytinos vietos - Pompidou centras Malagoje
Photo by Sven de Koe on Unsplash

Pompidou centras Malagoje

Tai garsaus Paryžiaus šiuolaikinio meno muziejaus filialas. Jei kyla klausimas ką aplankyti Malagoje ir domitės menu, tuomet nepraleiskite progos ir užsukite į šį centrą.

Botanikos sodas

23 ha ploto botanikos sodas, kuriame auga atogrąžų bei subtropikų augalija net iš penkių žemynų. Tai puiki vieta, Malagos pakraštyje, ir iki jos galite atvykti viešuoju transportu. Nors ir rasite jame daug šešėlio, tačiau rekomenduotina vykti pirmoje pusėje dienos, kuo anksčiau, siekiant išvengti karščio. Turėkite užkandžių, tuomet galėsite besimėgaudami šio istorinio botanikos sodo sukurtuose oazėse (tam skirtose vietose) paužkandžiauti.

Pigūs skryčiai į Malagą >>>

Kitos Malagos lankytinos vietos esančios netoliese

Į žemiau išvardintas vietoves patogiausia nuvykti automobiliu, bet įmanoma suplanuoti išvyką ir su viešuoju transportu.

Alhambra ir Generalife sodai (Granada)

Maždaug 130 km nuo Malagos yra Granada su nuostabiu Alhambra rūmų kompleksu. Alhambra – tai puikus pavyzdys maurų architektūros ir sodų meno, o Generalife sodai su fontanais ir labirintais yra išties įspūdingi.

Mulhacén viršukalnė – 3479 m

Giedrą dieną galima pamatyti Afrikos krantus nuo šios viršukalnės esančios Siera Nevados kalnuose.

Gana populiari žygiavimo trasa norintiems pasiekti Mulhacén viršukalnę

Nerja ir Nerjos urvai

Netoli Malagos į pietryčius yra Nerja, kur galima apsilankyti Nerjos urvuose – natūraliame požemyje, kuriame rasite įspūdingų stalaktitų ir stalagmitų.

Nerja urvai

Europos balkonas

La Maroma viršukalnė – 2066 m.

El Torcal de Antequera

Puiki vieta pasivaikščioti su vaikais.

Reserva Natural de la Laguna de Fuente de Piedra

Šio ežero pakrantėse galima sutikti flamingus.

Mirador de Tres Embalses

Caminito del Rey

Tai yra takas, einantis per įspūdingą El Chorro kanjoną, apie 60 km nuo Malagos. Tai nuostabus takas, einantis per skardžias uolas ir tiltus virš gilių duobių.

Benalmádena

Sea Life Benalmádena

Mirador de la Cañada del Lobo, Torremolinos (Rincón Singular)

Benalmádena Cablecar
Benalmadena Cable Car. Mountain station.

Colomares Castle

Mijas

Acequia trail Guadalmina

Pico Torrecilla 1.919 mts.Tolox (Málaga)

Parque Natural Sierra de Grazalema

Estepona

Ronda

Apie 100 km nuo Malagos į šiaurę yra Ronda, garsėjanti savo įspūdingu senamiesčiu, stūksojančiu ant uolos kranto. Čia taip pat galima pamatyti garsųjį Rondos klodus, senovinę arabiškąjį tiltą ir kitus istorinius paminklus.

Jardines De Cuenca

Bullring of the Royal Cavalry of Ronda

Mondragon Palace

Mirador La Hoya Del Tajo (Lookout Point) carro

Puerta de Almocábar

Setenil de las Bodegas

Tarifa

Gibraltar

Rock of Gibraltar

Skywalk Gibraltar

Windsor Suspension Bridge

Saint Michael’s Cave

Fuente de Piedra ežeras

Šis ežeras išsiskiria dėl čia gyvenančių flamingų.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *