Madeira

Kelionė į Madeira

Madeira: Atlanto vandenyno rojus

Madeira, Portugalijai priklausanti sala Atlanto vandenyne, tarsi paslaptinga smaragdinė oazė vilioja keliautojus savo nepakartojamu grožiu. Vulkaninės kilmės sala, apsupta žydro vandenyno, stebina dramatiškais kraštovaizdžiais, vešlia augmenija, jaukiais miesteliais ir svetingais žmonėmis bei dažnai dar vadinama amžinojo pavasario sala.

Kada keliauti?

Madeira pasižymi švelniu klimatu ištisus metus. Vidutinė temperatūra svyruoja tarp 18°C žiemą ir 25°C vasarą. Todėl sala puikiai tinka poilsiui bet kuriuo metų laiku. Visgi, geriausias laikas keliauti – nuo balandžio iki spalio, kai mažiau kritulių ir daugiau saulėtų dienų.

Kaip keliauti?

Į Madeirą galima nuskristi tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos. Skrydis trunka apie 6 valandas. Saloje patogiausia keliauti automobiliu, kurį galima išsinuomoti oro uoste ar viešbutyje. Taip pat veikia viešasis transportas – autobusai ir taksi.

Taip pat verta palyginti kainas ir apsvarstyti galimybę vykti iš kito oro uosto pvz. iš Varšuvos. Kartais net ir pridedant papildomas išlaidas nuvykimui iki šio miesto vis tiek gali bendra suma kelionės būti mažesnė nei vykstant iš Kauno ar Vilniausoro uosto.

Labai gera kaina skrydžiui Varšuva – Madeira – Varšuva 2024 metų gruodžio mėnesį 18 – 28 dienomis. Tai puiki galimybė Šv. Kalėdas praleisi kiek kitaip ir visai kitoje aplinkoje bei pagaudyti saulės spindulių, kurių Lietuvoje tokiu metu taip trūksta. Vos ~200 eurų ir ši išsvajota sala Jūsų paslaugoms. Tad kol pasiūlymas galioja – pasinaudokite juo įsigydami tiesiai per Wizzair.com

Ką pamatyti ir nuveikti?

Madeira siūlo daugybę įspūdžių ir pramogų įvairaus skonio keliautojams:

 • Funšalis: salos sostinė, žavinti savo senamiesčiu, botanikos sodu, katedra ir nuostabiais vaizdais nuo Monte kalno.
 • Pico do Arieiro: aukščiausia salos vieta (1862 m.), nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys panoraminiai vaizdai.
 • Levada: unikali drėkinimo kanalų sistema, vingiuojanti per kalnus ir slėnius. Pasivaikščiojimai levadomis – puikus būdas tyrinėti salos gamtą ir grožį.
 • Cabo Girão: aukščiausia Europos uola (580 m), nuo kurios atsiveria stulbinantys vaizdai į vandenyną.
 • Porto Santo: kaimyninė sala, garsėjanti savo 9 km ilgio smėlio paplūdimiu.
 • Įvairios gamtos pramogos: žygiai pėsčiomis, dviračių sportas, plaukiojimas, banglenčių sportas, stebėti delfinus ir banginius.
 • Vietinė virtuvė: paragaukite tradicinių patiekalų, tokių kaip espetada (mėsos iešmeliai), bolo do caco (keptas saldžiųjų bulvių pyragas) ir Madeira vynas.

Kelionės patarimai:

 • Pasirūpinkite patogia avalyne žygiams pėsčiomis.
 • Apsaugokite odą nuo saulės kremu, nes saulė Madeiroje gali būti stipri.
 • Jei planuojate keliauti levadomis, pasiimkite pakankamai vandens ir užkandžių.
 • Išmokite keletą portugališkų frazių, vietiniai tai tikrai įvertins.
 • Nepamirškite atsipalaiduoti ir mėgautis Madeiros ramybe bei grožiu.

Madeira – tai nepaprasta sala, kurioje kiekvienas atras ką nors sau. Čia galima žygiuoti kalnais, tyrinėti gamtos stebuklus, mėgautis saulėtais paplūdimiais, ragauti gardžius patiekalus ir patirti tikrą portugališką svetingumą. Atvykite ir atraskite savo rojaus kampelį Madeiroje!


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *